Jak oszczędzić na aucie?

Kierowcy doskonale wiedzą, że samochód to skarbonka bez dla. Jednak są koszty związane z użytkowaniem samochodu, które można ograniczyć. Sprawdź, jak oszczędzić na aucie.
Początkujący kierowcy często nie zdają sobie sprawy z tego, że samochód niesie za sobą ogromne wydatki, które niemal każdego dnia bezwzględnie uszczuplają portfel. Ci, którzy zorientują się, że koszty związane z samochodem wcale do niskich nie należą, zaczynają zastanawiać, się jak oszczędzić na aucie. I choć niektórym wydaje się to niemożliwe, jest to do zrobienia. Nie trać więcej pieniędzy i dowiedz się, jak oszczędzić na samochodzie bez zbędnych wyrzeczeń.

Oszczędzanie na samochodzie – dlaczego warto?

Posiadacze samochodów, którzy regularnie prowadzą budżet domowy widzą czarno na białym, że auto pochłania więcej pieniędzy, niż początkowo mogłoby się wydawać. W końcu jeśli dodamy do siebie koszty paliwa, napraw, przeglądów i ubezpieczenia, okaże się, że w ciągu roku znaczna część zarobionych przez nas pieniędzy pieniędzy ucieka nam przez palce. Jednak można tego w prosty sposób uniknąć. Zobacz, jak to zrobić.
Jak oszczędzić na samochodzie?

 • Tankuj mądrze
  Tankowanie gdzie popadnie nie jest dobrym pomysłem. Spostrzegawczym kierowcom nie trzeba mówić, gdzie tanio zatankować samochód. Okazuje się, że najtańsze tankowanie jest możliwe zarówno na stacjach samoobsługowych, jak i w miejscach, w których nieopodal znajdują się supermarkety.
 • Zapisz się do programów lojalnościowych
  Niektóre programy lojalnościowe naprawdę są godne uwagi i nie warto ich ignorować. Jedne oferują nagrody za zdobyte punkty, a w innych można dorobić się niemałej zniżki za paliwo. Zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku można zyskać coś, praktycznie za nic.
 • Nie przepłacaj
  Nieświadomi konsumenci będąc na stacji benzynowej bez zastanowienia sięgają po akcesoria, dodatki, a także kosmetyki do pielęgnacji samochodu. Jest to błąd, bowiem ceny tych produktów często okazują się kilkunastokrotnie wyższe od tych, które można znaleźć w wielu sklepach Internetowych.
 • Prowadź ekonomicznie
  Niezmiennie od wielu lat ekonomiczna jazda rośnie na popularności. W Internecie można znaleźć mnóstwo porad, które jasno mówią, jak oszczędnie prowadzić samochód. Kiedy wprowadzimy nowe nawyki w życie szybko okaże się, że koszty samochodu zauważalnie się obniżą.
 • Odciąż samochód
  Nadmiernie obciążony samochód nie sprzyja oponom, przez co te szybko się zużywają. Cena opon wcale do najniższych nie należą, więc należy używać ich mądrze. Niekiedy wystarczy napompować opony i opróżnić samochód z niepotrzebnych rzeczy.
 • Znajdź tanie ubezpieczenie auta
  Kiedy kończy się ubezpieczenie samochodu warto zastanowić się, gdzie znaleźć tańszego ubezpieczyciela. Decydując się na ten krok wielu kierowców ze zdumieniem przekonało się, że koszty ubezpieczenia, które dotychczas ponosili były znaczne wyższe niż te, które obecnie oferują inne towarzystwa ubezpieczeniowe.

Kiedy możesz, zrezygnuj z samochodu
Nie da się ukryć, że wiele osób używa auta tak często, jak tylko jest to możliwe. Jednak od czasu do czasu warto wsiąść do tramwaju lub autobusu. W wielu przypadkach wystarczy także rower, bądź pieszy spacer. Jest to zarówno zdrowsze, jak i pozwala na oszczędzanie pieniędzy na samochodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *